Uplynulú jeseň spustilo Atrium – Dom nábytku a dizajnu v spolupráci s objektom „Cvernovka“ spoločnosti FINEP Jégeho alej súťaž, kde mali študenti 5. ročníka Fakulty architektúry Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, v rámci semináru interiérový dizajn, vytvoriť projekt na riešenie interiérového dizajnu typického apartmánu loftového charakteru v objekte Cvernovka na Trnavskej ceste v Bratislave.

Ako každá súťaž, aj táto mala svoje pravidlá, ktorých sa študenti mali držať. Projekt mal napríklad zahŕňať kompletný návrh mobiliáru a interiérových doplnkov s maximálnym využitím prvkov zo sortimentu Atria - Domu nábytku a dizajnu. Mal tiež obsahovať farebné a materiálové úpravy stien a podláh v rozsahu celej dispozície. Zadanie obsahovalo aj isté obmedzenia, kedy napríklad študenti nemohli zasahovať do obvodového plášťa a rozmerov okenných otvorov, ani do nosných konštrukcií objektu. Budúci architekti sa tiež mali popasovať aj s otázkou umiestnenia galérie a jej základných charakteristík.

Súčasťou prezentácie mala byť nadhľadová 3D vizualizácia celej dispozície jednotky a kúpeľne spolu s vizualizáciou jednotlivých obytných miestností z normálneho horizontu, z ktorého by bolo jasné celkové riešenie priestoru, vrátane použitých svietidiel a dekorácií.

Pred samotným začiatkom vytvárania návrhov študenti absolvovali niekoľko prezentačných dní v Atriu – Dome nábytku a dizajnu, kde sa mohli osobne stretnúť so zástupcami slovenských aj svetových značiek nábytku na Slovensku a dozvedieť sa dôležité informácie o súčasnom trhu s nábytkom, novinkách a preferenciách zákazníkov. Študenti tieto stretnutia veľmi ocenili, nakoľko sa dostali k informáciám, ktoré nie sú bežne dostupné a odzrkadľujú dlhoročné skúsenosti vrátane cenných rád predajcov.

Súťažné návrhy študenti odovzdali koncom decembra 2017, pričom výsledky a víťazný projekt boli známe vo februári 2018.

Porotu najviac zaujala vizualizácia študentky Bc. Kataríny Nagyovej. Jej návrh apartmánu bol vskutku originálny a naozaj veľmi vkusný. Víťazka získala krásny a hodnotný darček – nový notebook. Veríme, že ju ocenenie potešilo a motivovalo do ďalších úspešných projektov. Gratulujeme!

Všetky súťažné projekty si môžete pozrieť v našej fotogalérii.

Náš web používa súbory cookie, pomocou ktorých Vám poskytujeme lepšie služby. Používaním tohoto webu s tým súhlasíte. Viac informácií Súhlasím