Ďakujeme, že sa vám u nás v Atriu páči a naše showroomy vás inšpirujú pri zariaďovaní vašich domovov. Sme radi, že naše kúsky tvoria mozajku vašich snov o dokonalom bývaní.

Nesmierne nás teší každá vaša pozitívna spätná reakcia, ktorú sme dostali aj od našej zákazníčky, copywriterky Lenky.

Ďakujeme!


Moje tipy a nové inšpirácie

Neviem, ako je to u vás, ale aspoň u mňa a v mojom okolí nastal od istej doby totálny prerod v záujmoch. S priateľmi sme sa totiž akosi všetci zbláznili do interiérového dizajnu! Celé sa to spustilo hlavne tým, že sme sa takmer v rovnakom čase postavili na vlastné nohy a začali riešiť bývanie a zariaďovanie bytu.

Potom to už išlo samo. V histórii internetových vyhľadávačov by ste u nás našli spojenia ako “interior design trends”, “colors and details for your home”, “furniture inspirations” a podobne. Doslova hodiny strávené hltaním štýlových nápadov do interiéru a kilometre nachodené v obchodných domoch s nábytkom a doplnkami. Ale viete, čo je na tom to najlepšie? Nás to baví stále viac! Ako sa hovorí, s jedlom rastie chuť a vždy, keď dotiahneme poslednú skrutku na novom kuse nábytku, už premýšľame, čo ďalej vylepšíme. Naviac, stále nás motivujú nespočetné relácie o bývaní – od dispozičných riešení interiéru až po prerobenie nepotrebnej veci na dizajnérsky kúsok.

Nedávno som pri návšteve Bratislavy zavítala do Atria domu nábytku a dizajnu, kde sa môžete nechať inšpirovať rukopismi značiek od Škandinávie až po Taliansko a kde nájdete kúsky od absolútneho minimalizmu až po maximálny nádych luxusu.

Navštívila som dve predajne –  Wemal a Sedya. Aj keď sa každá z nich vyznačuje iným štýlom, vždy ma tam niečo upútalo, fascinovalo a inšpirovalo do ďalšieho zariaďovania. Tu sú moje postrehy.

Skvelými príkladmi v štúdiu boli pre mňa napríklad dve obývačky. V tej prvej bola dominantým kusom nábytku béžová sedacia súprava. Pred ňou stál konferenčný stolík z číreho tmavého skla s kovovými nohami, ktorý okrem svojej funkčnej stránky pokojne zaujme aj rolu doplnku. Prvok, ktorý však úplne zmenil tvár miestnosti bol veľký plyšový koberec v horčicovo-žltej farbe. Ten obývačku nielen rozžiaril, ale hebučkým materiálom ju aj zútulnil a dodal nádych luxusu.

V druhej obývačke som zasa objavila gauč v sivej farbe v kombinácii s bielym nábytkom. Sivá síce môže v niekom evokovať nudu alebo pôsobiť chladne, no nie v tomto prípade. Akonáhle si sadnete na gauč, pocítite mäkkosť a príjemný semišový materiál, ktorý miestnosti spolu s plyšovým kobercom pridal na útulnosti a luxuse. Dominantnými doplnkami tu boli dve veľké zrkadlá v podobe obrazov s metalickými rámami a vysoká biela lampa na trojnožke s minimalistickým výrazom.

Ste fanúšikmi minimalizmu? Potom svoje kroky nasmerujte do predajne Wemal! Tá ponúka nábytok a doplnky špičkového škandinávskeho dizajnu s vybranými značkami ako HAY, Normann Copenhagen, Fritz Hansen alebo Engelbrechts.

Ak poznáte aspoň trochu severský štýl, tak viete, že sa vyznačuje hlavne jednoduchosťou, nadčasovou estetikou a funkčnosťou. Ponuka štúdia Wemal tejto charakteristike nezostala nič dlžná a ja som sa naozaj cítila ako na návšteve niekde v Dánsku alebo Švédsku.

V prvom rade si všimnete neuveriteľný priestor, ktorý evokuje ľahkosť a čistotu. Jednoduché, prevažne svetlé farby a všadeprítomné drevo umocňujú vzdušnosť a pri pohľade na zariadenie a doplnky ste si stopercentne istí, že je to naozaj to potrebné minimum, na vytvorenie funkčného a harmonického “hygge” modelu domova.

Závan Talianska v podobe moderného nábytku značiek ako Natuzzi, Flou, Bonaldo alebo Fiam Italia vám prinesie štúdio Sedya. Ich štýl je charakteristický hlavne imidžovým dizajnom a skutočne originálnym podaním.

V predajni ma zaujali napríklad atypické tvary nábytku alebo zamatové jedálenské zostavy, či pohovky. Objavila som aj naozajstný šperk miestnosti - luster z kryštálikov pripomínajúci medúzu.

Zvieracie motívy kraľujú nielen v móde, ale aj v interiérovom dizajne. V predajni Sedya som ich našla v podobe sošiek alebo vyobrazené na vankúšoch. 

Ak ste v interiérovom dizajne nováčik alebo nemáte celkom premyslený koncept vášho bytu, zverte sa v Atriu tímu odborníkov, ktorí vám navrhnú interiér tak, aby vznikol praktický a estetický priestor, do ktorého sa budete každý deň vracať s radosťou.  Ja som z Atria odchádzala plná inšpirácie a nových nápadov!

Vaša zákazníčka Lenka


Náš web používa súbory cookie, pomocou ktorých Vám poskytujeme lepšie služby. Používaním tohoto webu s tým súhlasíte. Viac informácií Súhlasím